Alternatywne sposoby wykorzystania drabiny w ogrodzie

https://pl.pinterest.com/pin/705024516669185438/

Stylizowana drabina jest od niedawna modną dekoracją ogrodu i wnętrz. Tak zwany recykling oraz nadanie przedmiotom nietypowych funkcji, istotnie gości w naszej świadomości. W rezultacie alternatywne sposoby wykorzystania drabiny w ogrodzie  nie są nam obce. Mając w swoim zapleczu, starą drabinę bądź próbując ją stworzyć samodzielnie, niewątpliwie nadamy przestrzeni nowego wyrazu. Oczywiście wspomniane powyżej rozwiązania nie są obligatoryjne. Każdy z nas może skorzystać także z gotowych rozwiązań, które bez wątpienia nadadzą się do przestrzeni nowoczesnych.

Prawie każdy jest w stanie zrobić drabinę  z np. gałązek brzozy bądź desek. Nie jest też tak, że odnowienie starej drabiny lub ewentualne robienie jej od podstaw,  nie wymaga od nas wysiłku. Decydując się na wprowadzenie drabiny jednostronnej lub rozkładanej do naszej przestrzeni, pamiętajmy o jej odpowiednim wyeksponowaniu. Drabina może łączyć w sobie funkcję stricte praktyczną i dekoracyjną. Z drabiny może powstać choćby kwietnik. Jest to bardzo łatwy i tani sposób na oryginalną dekorację na balkon, taras, a także do ogrodu. Nie dość, że świetnie wygląda, to jeszcze pozwoli nam zaoszczędzić miejsce i w ciekawy sposób wyeksponować nasze rośliny. Jednak drabina może też pełnić funkcję podstawy dla karmnika dla ptaków i innych zwierząt, które odwiedzają nasz ogród. Powieszone lub postawione na jej szczeblach domki są interesującą dekoracją, przy jednocześnie zachowanej funkcjonalności. Bezsprzecznie stworzymy coś pięknego i niepowtarzalnego.
https://pl.pinterest.com/pin/774124919305275/

Reasumując, mnóstwo ciekawych inspiracji na DIY z wykorzystaniem drabiny możemy znaleźć w Internecie. Nie jest ważne, czy będzie to kwietnik, wieszak, rama bądź inne nietypowe zastosowanie. Bez wątpienia będziemy mieć wiele satysfakcji, decydując się na alternatywne sposoby wykorzystania drabiny w ogrodzie. Nie jest też powiedziane, że dotyczy to wyłącznie naszej przestrzeni zewnętrznej. Równie dobrze możemy zastosować nasze dzieła np. w łazience lub salonie.  Choć możemy mieć wątpliwości, czy stara drabina czy też sklecone ze sobą deski sprostają naszym wymaganiom, to zachęcam do podjęcia tego wyzwania.

W artykule zawarto spostrzeżenia i opinie na dany temat.

mgr inż. arch. kraj. Paulina Habrzyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *