Dekoracje ogrodowe służące zwierzętom

dekoracje ogrodowe służące zwierzętom
dekoracje ogrodowe służące zwierzętom
https://patiostyl.pl/dekoracje-ogrodowe/1234-karmnik-domek-legowy-dla-ptakow-z-kokosa-.htm
Ogród lub balkon to miejsce wypoczynku i oderwania się od szarej rzeczywistości. Jednak czy w tej przestrzeni, która uważana jest za prywatną jesteśmy wyłącznie sami? To oczywiste, że nie ! Nie da się wyeliminować innych organizmów żywych, które z nami współistnieją. Nasz ogród jest ich domem, schronieniem lub stołówką. Pozostawiane w ogrodzie dekoracje tj. karmniki, budki lęgowe, domki dla robaków, poidełka dla ptaków czy pszczół, ręcznie wykonane zawieszki z karmą i wiele innych są nie tylko ozdobne ale i użyteczne. Obiekty służące zwierząt najlepiej aby były wykonane z naturalnego tworzywa takiego jak drewno, słoma, łupiny kokosa itp.
dekoracje służące zwierzętom
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/zwierzeta-w-ogrodzie/5743-jak-i-z-czego-zbudowac-domek-dla-jeza
Powiedzmy to szczerze, nie tylko rośliny są ozdobą ogrodu, ale też zwierzęta. Dekoracje ogrodowe służące zwierzętom pozwalają nadać przestrzeni wyrazu. Ponadto stanowią nieodzowną pomoc dla zwierząt i owadów w ogrodzie. Te tak zwane dekoracje ogrodowe są różnorakie i jak większość ich wygląd, styl czy przeznaczenie jest uzależnione od właścicieli danej przestrzeni. Śpiew ptaków umila czas odpoczynku, motyle czy pszczoły wpływają na wizualne odczucia. Każdy ekosystem nawet ogród prywatny zamieszkują owady, dla których też można pozostawić tzw. hotel/domek. Jednak nie tylko tak mali lokatorzy mogą zamieszkać, bądź czerpać korzyści z przestrzeni ogrodu. Jeże często szukają schronienia w ogrodach podobnie wiewiórki i inne większe zwierzęta. Każde zwierzę lub owad odwiedzające ogród szuka żywności lub schronienia. Są to potrzeby służące przetrwaniu. Pamiętamy o tym.
dekoracje ogrodowe służące zwierzętom
https://semini.pl/produkt/domek-dla-owadow-pozytecznych/

 

Dlatego też dekoracje ogrodowe służące zwierzętom są tak ważne i nie powinno się o nich zapominać. Jeżeli montaż wyżej wymienianych obiektów w ogrodzie zakłóca jego wygląd można wykorzystać to co daje natura. Poprzez wykonanie ramy z drewnianych polan lub tipi z gałązek i zgrabieniu liści w jedno miejsce powstaje domek dla jeża. Ponadto można pozostawić owoce na drzewach i krzewach, bądź wystawić w ogrodzie orzechy np. włoskie dla wiewiórek. Wkładając minimalny wysiłek finansowy czy też poświęcając czas można wyświadczyć ogromną przysługę dla otoczenia i jego mieszkańców.

mgr inż. arch. kraj. Paulina Habrzyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *