DIY w ogrodzie

Każdy z nas chciałby żeby jego ogród był niepowtarzalny i zawierał dekoracje, które będą zachwycać naszych gości. Tym samym ważne żeby ozdoby były niepowtarzalne i unikatowe. Jednym ze sposobów uzyskania takiego efektu jest zastosowanie techniki DIY w ogrodzie.

ozdoby w ogrodzie
https://pl.pinterest.com/pin/843510205187752388/
Tylko czym właściwie jest DIY? Termin DIY, czyli z angielskiego 'do it yourself’ jest określeniem idei samodzielnego wykonywania (bez udziału profesjonalistów) na własne potrzeby różnych prac, w tym wszelkiego rodzaju ozdób. Dzięki temu możemy nadać drugie życie wielu przedmiotom, które normalnie trafiłyby do kosza. Oprócz niepowtarzalnego efektu przyczyniamy się także do ochrony środowiska, która zwłaszcza teraz jest taka ważna.

Ogród, szczególnie w okresie letnim, pełni funkcję „dodatkowego pokoju”. Spędzamy w nim wiele ciepłych wieczorów ciesząc się urokami otaczającej nas przyrody. Przyjemniej jest przebywać w miłym otoczeniu, dlatego warto samodzielnie stworzyć własne DIY w ogrodzie, wyrażając dzięki temu również samego siebie. Najpopularniejszymi ozdobami DIY są donice powstałe ze starych wiader, konewek, durszlaków czy innych pojemników. Dużą popularnością ostatnimi czasy cieszą się także palety, z których powstają meble ogrodowe lub swego rodzaju kwietniki na zioła bądź rośliny sezonowe. Ze starych donic, konewek lub sterty kamieni stworzyć możemy unikalne fontanny, które można znaleźć w różnych zakątkach ogrodu. Hitem ostatnich sezonów są lampy ogrodowe i lampiony stworzone ze starych żarówek i słoików. Są one ciekawą ozdobą za dnia, a wieczorami dodają romantycznego charakteru. Używając stare szklane naczynia lub butelki możemy także stworzyć ciekawe karmniki dla ptaków, które przydadzą się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

DIY w ogrodzie
https://pl.pinterest.com/pin/315252042647018042/

Internet przepełniony jest różnego rodzaju inspiracjami DIY w ogrodzie. Często nie potrzeba wielkich nakładów finansowych, a dobrze rozejrzeć się po domu lub piwnicy. W takich miejscach zawsze znajdą się przedmioty, które schowaliśmy z myślą: „szkoda wyrzucić, bo jeszcze może się przydadzą” 🙂 Technika samodzielnego wykonywania ozdób jest doskonałą formą relaksu. Odnajdą się w niej nie tylko osoby o zdolnościach manualnych. Spróbować może każdy, wystarczą tylko chęci i wyobraźnia 🙂

mgr inż. Ogrodnictwa Justyna Ziarko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *