DIY z betonu w przestrzeni ogrodu

https://pl.pinterest.com/pin/230246599687993748/

Co można zrobić z betonu w przestrzeni ogrodu? Wszystko! Z betonu można zrobić niewielką ozdobę, jak i dużą donicę. Do zabawy wystarczy masa betonowa lub beton budowlany, odpowiednia ilość wody i oczywiście kreatywne podejście. Dla tych, którzy lubią majsterkować DIY z betonu w przestrzeni ogrodu, będzie doskonałym rozwiązaniem.

Bez względu na to, czy odlewasz czy modelujesz,  zanim przystąpisz do realizacji swoich pomysłów, zapoznaj się z metodyką pracy. Wiąże się to z tym, że z każdym materiałem pracuje się inaczej. Ponadto zabezpiecz przestrzeń roboczą np. folią, oraz siebie za pomocą odpowiedniej odzieży i rękawic.

https://pl.pinterest.com/pin/8514686784649508/
DIY z betonu może prezentować się jako figurka, misa, wazon, świecznik, donica, siedzisko lub stolik i wiele innych. Forma naszej pracy zależy wyłącznie od nas. Dekoracje mogą być stylizowane ze względu na styl, okresy świąteczne bądź porę roku. Istotne jest, że powierzchnia przedmiotu wykonanego przy użyciu betonu będzie posiadać charakterystyczną dla tego materiału fakturę. Choć posiadająca drobne otwory powierzchnia jest już dekoracyjna, nie jest to problem, by uzyskać gładką powierzchnię. Wystarczy tuż po wlaniu w formę, delikatnie nią zawibrować. Ponadto beton jest podatny na barwniki lub inne nośniki koloru. Wykorzystując odpowiedni rodzaj betonu możemy stworzyć niepowtarzalne figurki do naszego ogrodu. Tworzyć takie rzeźby możemy poprzez modelowanie lub z wykorzystaniem materiałów pomocniczych. W związku z powyższym, wykorzystując stare tkaniny i zanurzając je w betonie uzyskamy niepowtarzalne lampiony, rzeźby lub donice na rośliny. Idąc dalej w naszej twórczości, możemy pokusić się o wykorzystanie części roślin w naszych dziełach. W rezultacie stworzymy ciekawe elementy dekoracyjne z motywem flory ogrodowej.
https://pl.pinterest.com/pin/401031541828973161/

Bezsprzecznie beton jest materiałem o obszernym wachlarzu zastosowań. Niejednokrotnie elementy naszej pracy twórczej stanowią element niepowtarzalny w przestrzeni. Pamiętajmy jednak, aby odpowiednio wykonać każdą z dekoracji, zwłaszcza, kiedy wymaga ona zastosowania siatki zbrojeniowej. Bezpieczeństwo i Nasze zdrowie są przecież najważniejsze. Kończąc pragnę zauważyć, iż jest o wiele więcej sposobów na wykorzystanie DIY z betonu w przestrzeni ogrodu i nie tylko. 

W artykule zawarte zostały spostrzeżenia i opinie na dany temat. 

mgr inż. arch. kraj. Paulina Habrzyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *