Elementy ozdobne stosowane przy drzwiach wejściowych do domu

https://pl.pinterest.com/pin/406309197640442251/

W dzisiejszych czasach każdy milimetr przestrzeni jest na wagę złota.  Rozglądając się dookoła można odnieść wrażenie, iż wszystko tworzone jest na zasadzie kopiuj-wklej. Dlatego każdy próbuję uczynić własną przestrzeń niepowtarzalną. Elementy ozdobne stosowane przy drzwiach wejściowych są przejawem kreatywności i indywidualizmu. Nie ma znaczenia, czy są to drzwi do wolnostojącego domu czy do mieszkania w bloku.  Każda forma ozdoby uzewnętrznia indywidualizm kryjący się w każdym z nas, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności i estetyki wejścia do budynku.   

https://pl.pinterest.com/pin/4292562135809077/
  Na ozdobienie drzwi można znaleźć miliony sposobów wzorując się na minimalistycznym stylu skandynawskim lub przepychy rodem z ameryki. Wybór sposobu ozdabiania zależy od naszego indywidualnego podejścia, stylu i zasobów finansowych. Najczęściej można spotkać się z dekorowaniem wejścia do domu z okazji Bożego Narodzenia, Wielkanocy czy pór roku jak np. jesień.  Bardzo często dekoracjami są donice z roślinami, wianki przyozdobione kwiatami wieszane na drzwiach, dynie, latarnie, lampki LED i wiele innych. Poza klasycznym wieńcem zawieszonym na drzwiach możemy ozdobić wejście do domu za pomocą spektakularnych kompozycji. Bazą może być drabina, skrzynka drewniana, figurka jelenia bądź latarenki.  W połączeniu z figurkami zwierząt będą rozsiewać bajkową aurę nie tylko w okresie świątecznym. 
https://pl.pinterest.com/pin/297870962847465651/

Każda z wymienionych wyżej form, gotowych i zakupionych w sklepie czy też stworzonych samodzielnie  jest idealnym sposobem na uatrakcyjnienie wejścia do domu. Tworząc naszą strefę wejściową  powinniśmy pamiętać jednak o umiarze i nie przesadzić w ferworze naszej twórczości. Bo przede wszystkim musimy pamiętać iż strefa wejściowa musi być funkcjonalna. Dlatego też żaden z elementów dekoracyjnych nie może stanowić przeszkody przy otwieraniu drzwi bądź spoglądaniu przez wizjer.

   Zwykłe ozdobienie drzwi choć by gałązką świerka czy dynią, daje nam więcej niż można się spodziewać. Każda ingerencja w naszą przestrzeń domową pomaga stworzyć przestrzeń cechującą się spokojem i prywatnością. Dlatego też należy eksponować swój indywidualizm, który pozwala wyrwać się z otaczającej nas bylejakości i powtarzalności.

W artykule zawarto spostrzeżenia i opinie na dany temat. 

 

mgr inż. arch. kraj. Paulina Habrzyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *