Miejsca składowania drewna w ogrodzie

składowanie drewna w ogrodzie
składowanie drewna w ogrodzie
https://www.greenthinking.pl/drewutnia-w-ogrodzie/
W wielu domach nie tylko na obszarach wiejskich można spotkać paleniska lub kominki opalane drewnem. Elementy te nie są interesujące i nie spełniają swoich funkcji bez drewna i ognia, które gwarantują niesamowity klimat. Kominki, czy też paleniska opalane drewnem gwarantują ciepło i miłe spędzanie czasu, klimatyczne kolacje lub wieczory z książką i wiele innych. Niestety bez opału wszystkie wymienione plusy nie mają szans zaistnieć. Dokładnie mówiąc miejsce składowania drewna w ogrodzie powinniśmy odpowiednio wybrać. Przestrzeń tą powinniśmy też osłonić od wody, by drewno mogło wyschnąć oraz wykonać z materiału, który zapewni stabilne ułożenie.
składowanie drewna w ogrodzie
https://www.greenthinking.pl/drewutnia-w-ogrodzie/
Miejsce składowania drewna umiejętnie usytuowane może stanowić element dekoracyjny i funkcjonalny ogrodu. Pomijając zwykłe ogólnodostępne wiaty, które często goszczą w przestrzeni ogrodowej przejdźmy do bardziej indywidualnego podejścia do tematu. Wiaty modułowe w kształcie pięciokąta, koła lub kwadratu są interesującą opcją. Opcja ta pozwala na tworzenie różnych form dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Wiaty takie mogą być sytuowane przy ścianach budynku, żywopłotach z roślin, ogrodzeniach. Mogą też stanowić element wolnostojący np. na tarasie jako jego część. Miejsce składowania drewna w ogrodzie może tworzyć granicę ogrodu jeśli usytuujemy je przy ogrodzeniu, bądź dzielić go na strefy jako jego element. Na etapie projektowym naszego domu, garażu lub ogrodzenia można zaprojektować specjalne półki lub wnęki przeznaczone do składowania drewna. W tym przypadku można układać duże ilości drewna opałowego, które dodatkowo chroni budynek przed wiatrem.
Miejsce składowania drewna nie jest odwiedzane raz na rok, by wziąć drewno i o nim zapomnieć. Posiadając kominek odwiedzamy to miejsce często, wiąże się to z niepowtarzanym klimatem jaki daje rozpalony kominek. Dlaczego więc nie poświęcić czasu i pieniędzy, by drewutnia wyglądała zjawiskowo, stanowiąc nieodłączny element ogrodu. Miejsce składowania drewna stanowiące dekorację lub granicę ogrodu nada mu wyrazu i indywidualizmu, który jest zatracany w dzisiejszych czasach. Dodatkowo wkładając w przestrzeń ogrodu indywidualne pomysły sprawiamy, że przestrzeń bardziej przynależy do ich twórcy.

mgr inż. arch. kraj. Paulina Habrzyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *