Ozdoby wietrzne i solarne na dworze

https://www.amazon.pl/ANSET-dzwoneczki-kreatywne-oryginalne-Narodzenie/dp/B09BDXDTJ3?th=1

Ozdoby wietrzne i solarne w ogrodzie to codzienność. Każdy kto kreuje swój ogród, wedle indywidualnych upodobań na pewno zainteresuje się tym tematem. Dzięki oddziaływującym na przestrzeń ogrodu warunkom atmosferycznym możemy wprowadzić do ogrodu więcej dynamiki, z jednoczesnym zachowaniem spokoju i harmonii. Dzwonki wietrzne, rzeźby wiatrowe czy też figurki solarne harmonizują energię. Poprzez zastosowanie ozdób oddziałujących na nasłonecznienie czy wiatr, pozwalamy przestrzeni ”żyć”. 

Tak na przykład dzwonki wietrzne można powiesić w ogrodzie, na balkonie, tarasie, a także w pomieszczeniach. Dlatego też jest to jedna z bardziej uniwersalnych ozdób. Jednak zastosowana w ogrodzie pozwala doświadczać wrażeń słuchowych i wzrokowych. Ponadto pomaga w osiągnięciu harmonii z otoczeniem. Dzięki czemu nasz odpoczynek w ogrodzie staje się jeszcze bardziej efektywny i napełnia nas pozytywną energią.
Rzeźby wiatrowe są bardzo różne w swej formie, barwie, fakturze i kształcie. Dzięki różnorodności rzeźb możemy dobrać coś odpowiedniego do naszego ogrodu. Tylko i wyłącznie poprzez powiew wiatru rzeźba reaguje i wprowadza ruch w przestrzeń ogrodu. Ponadto fantazyjne kształty pozwalają na uzyskanie niepowtarzalnej przestrzeni przy minimalnym nakładzie pracy. Stosując w ogrodzie elementy solarne zasilane poprzez promienie słoneczne po zmierzchu możemy kontynuować odpoczynek w niepowtarzanej nocnej scenerii.
https://amled.pl/pl/p/Dekoracja-solarna-MELILLA-IP44-480-66/15293
Obecnie na rynku można znaleźć setki modeli dzwonków wietrznych, rzeźb czy też ozdób solarnych.  Dzwonki znajdziemy drewniane, bambusowe czy też metalowe. Często też dzwonki wyposażane są w elementy solarne, które nocą zdobią ogród. Dekoracje solarne występują też jako samodzielne figurki i lampki. Rzeźby wietrzne są najczęściej elementami gotowymi, a zwłaszcza tzw. turbiny wiatrowe wykonywane są z metalu wieszane lub mocowane na pręcie i wbijane do ziemi.
Należy zauważyć, że dekoracje, na które oddziałuje wiatr możemy wykonać samodzielnie. Mnogość inspiracji i pomysłów pomoże w wykonaniu indywidualnego projektu ozdoby w ogrodzie. Bez względu na jaką formę dekoracji wietrznej, czy solarnej się zdecydujemy musimy pamiętać o rozpoznaniu warunków jakie panują w naszym ogrodzie.  Dzięki odpowiednio dobranym dekoracjom, na które oddziałuje wiatr i promienie słońca, nasz ogród stanie się atrakcyjny bez przerwy.
W artykule zawarte zostały spostrzeżenia i opinie na dany temat. 
mgr inż. arch. kraj. Paulina Habrzyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *