Nowoczesna forma

Ogród przylega od budynku w zabudowie szeregowej. Dzięki konsultacjom udało się stworzyć przestrzeń prostą w formie i nie wymagającą wiele pielęgnacji. Ponadto została wygospodarowana przestrzeń do zagospodarowania przez właścicieli.

Piękny ale nie wymagający

Założeniem projektu ogrodu było uzyskanie ogrodu nowoczesnego, z niewielką ilością roślin i
dużym trawnikiem rekreacyjnym. Proste i wąskie rabaty zakładały zastosowanie pojedynczych, ale reprezentacyjnych przez cały rok roślin. Pojedyncze drzewa szczepione oraz zimozielony luźny żywopłot zapewniają lekką formę i jednocześnie osłonę od sąsiadów. Dodatkowo rabaty uzupełnione są o krzewy kwitnące w okresie letnim. Pozostawiona z jednej strony przestrzeń rabatowa pozwala użytkownikom na samodzielne dosadzenie ulubionych gatunków. Rabaty zostały wysypane korą sosnową, która oprócz utrzymywania wilgoci podłoża daje przyjemny zapach.

Przestrzeń do zabawy

Inwestorom zależało na uzyskaniu jak największego trawnika, aby dzieci mogły swobodnie korzystać z ogrodu. W rezultacie powstał trawnik o prostym kształcie, który jest nie tylko łatwy w pielęgnacji (koszenie trawnika), ale też powiększa wizualnie przestrzeń, co w niewielkiej zabudowie szeregowej jest niezwykle ważne.

Inne realizacje

Nasz zespół