Klimatyczny ogród

Ogród znajduje się we Wrocławiu, a dokładnie w dzielnicy Biskupin. Niewątpliwie jest to kolejna realizacja, która ma za zadanie połączyć istniejące zagospodarowanie z nowym. Godne uwagi jest to, iż falisty kształt rabat pozwolił objąć stare elementy zagospodarowania, tak by stały się ich częścią.

Urok starego drzewostanu

Głównym zadaniem było uwzględnienie istniejących drzew w koncepcji projektowej. W związku z tym tworząc projekt zagospodarowania wszystkie rośliny rosnące na terenie ogrodu, stały się nieodłącznym elementem nowego zagospodarowania. W rezultacie dzięki drzewom ogród zyskał niezwykła klimat. Widoczna gra światła i cienia nadaje przestrzeni elegancji. Istniejący drzewostanu oraz krzewy bzu i róży nadały ogrodowi niepowtarzalnego efektu. Każda zaproponowana roślina była dobierana pod względem zmienności i atrakcyjności w różnych porach roku.

Roślinność

W ogrodzie zastosowano: jodłę koreańską (Abies koreana), cis (Taxus), lawendę (Lavendula angustifolia), wrzosy (calluna), wrzośce (Erica), mahonię (Mahonia aquifolium), kostrzewę popielatą (Festuca glauca), sosnę górską w odm. Pumilo (Pinus mugo), rozplenicę japońską (Pennisetum alopecuroides), bluszcz pospolity (Hedera helix) oraz świerk srebrny (Picea pungens) jako nasadzenie punktowe.

Inne realizacje

Nasz zespół