Ogród przy współczesnym domu, jest prosty w formie i w obsłudze. Ponadto dobrze osłonięty roślinnością od sąsiadujących budynków. Widoczna jest pozostawiona przez nas w procesie wykonawczym, duża rezerwa przestrzeni w projektowanych rabatach dla właścicieli.

PROSTE FORMY, CZYTELNY UKŁAD

W związku z postawionymi wymaganiami projekt ogrodu oparliśmy na prostych liniach rabat, trawnika i nasadzeń. Dzięki temu zabiegowi elementy, które wchodziły w skład założenia ogrodowego idealnie współgrają ze sobą i dopełniają się. Bezsprzecznie rabaty frontowe są reprezentacyjną częścią ogrodu. Wypełniliśmy ją nasadzeniami z różnorodnej roślinności. Bez wątpienia uwzględnione przez nas istniejące rośliny nadają wyrazu przestrzeni. Ponadto nasadzenia traw ozdobnych nadają przestrzeni dodatkowego uroku i klimatu zwłaszcza przy wietrze, który jest częstym gościem tego ogrodu. Dodatkowo uwzględniono osłonę od sąsiadujących posesji w postaci żywopłotu, z jednoczesnym pozostawieniem przestrzeni na nasadzenia indywidualne inwestorów. W rezultacie zastosowanej roślinności oraz wykonanych prac widok z okien budynku jest ciekawy i satysfakcjonujący dla właścicieli.

ROŚLINNOŚĆ

Rabaty frontowe zaprojektowano z wykorzystaniem powtarzalnych linii prostych i półłuków. Dobór gatunkowy uwzględniał następujące gatunki roślin: barwinek (Vinca), rododendrony (Rhododendron), kosodrzewina (Pinus mugo), jodła koreańska (Abies koreana), hortensja (Hydrangea), lawenda (Lavendula angustifolia ) i trawy ozdobne tj.: rozplenica japońska (Pennisetum alopecuroides) oraz miskant (Miscanthus).Roślinność została dobrana, by w każdej porze roku ogród wyglądał efektownie. Dzięki spełnionym wymogom co do szerokości rabat inwestorzy będą mogli w przyszłości nasadzić większą ilość różnorodnych roślin. Dzięki tym zabiegom szczelna osłona z czasem zostanie urozmaicona.

Inne realizacje

Nasz zespół