Ramy okienne i drzwi jako element ogrodu

https://kasiaathome.blogspot.com/2015/03/wykorzystanie-starych-ram-okiennych.html

Każdy z nas chciałby mieć w ogrodzie „coś”, co będzie nadawało mu niepowtarzalny charakter i czego nie ma nikt inny. Czasami są to egzotyczne rośliny ściągnięte z najdalszych zakątków świata. Innym razem jest to ekskluzywna kuchnia letnia. Warto jednak uruchomić własną wyobraźnię i wykorzystać stare, na pozór nie potrzebne już rzeczy. Ramy okienne i drzwi doskonale sprawdzą się jako niecodzienny element ogrodu.

Tego typu ozdoby są rzadko spotykane i idealnie nadają się do ogrodów starszych, bądź utrzymanych w stylu romantycznym. Ramy okienne i drzwi w zakątkach ogrodowych nie tylko nadają głębi przestrzeni, ale też tajemniczości. Towarzyszące im elementy małej architektury: ozdobne donice lub ławki dodatkowo upiększają przestrzeń. Wszelkie rośliny pnące, szczególnie bluszcz tworzący zieloną ścianę, jest doskonałym tłem dla elementów ogrodowych.

https://alejakwiatowa.blogspot.com/2015/12/dekoracje-w-ogrodzie-baza-pomysow.html
https://alejakwiatowa.blogspot.com/2015/12/dekoracje-w-ogrodzie-baza-pomysow.html

Ramy okienne i drzwi nie muszą być pierwszej jakości. Czasem naturalne ubytki w farbie lub nierówna faktura dodają uroku i sprawiają złudzenie, że elementy te były w ogrodzie od zawsze. Jeśli jednak chcemy umieścić taką formę ozdoby w nowoczesnej aranżacji watro zadbać o nieskazitelny wygląd. Prosta, a zarazem delikatna forma w neutralnym kolorze nada miejscu niezwykły charakter.

Wiemy jak ważne jest dbanie o środowisko, dlatego warto jest nadawać nowe życie wielu elementom. Wykorzystanie starych i bezużytecznych ram, drzwi itp. jest bez wątpienia formą eko, która w dzisiejszych czasach jest tak bardzo pożądana. Dlaczego więc nie wykorzystać swojej wyobraźni? Samodzielne stworzenie ozdoby pozwoli na wydobycie duszy artysty z głębi każdego z nas. Jest to też doskonała forma relaksu i odstresowania się po obowiązkach dnia codziennego. Być może w ten sposób odezwie się w niektórych dusza artystyczna i to będzie początek dłuższej przygody z ogrodowym DIY 🙂

mgr inż. Ogrodnictwa Justyna Ziarko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *