Wykorzystanie butelek po winie w przestrzeni ogrodu

https://pl.pinterest.com/pin/33425222223954744/

Każdego dnia na przemiał trafiają tony szkła. Recykling jest pozytywnym zjawiskiem, ale czy tworzenie tego samego to jedyna jego postać. Otóż nie ! Zwróćmy uwagę na butelki po winie. Wiele z nich posiada choćby ciekawy kształt, dekoracyjne tłoczenia oraz kolor. Wykorzystanie butelek po winie w przestrzeni ogrodu jest idealnym zagadnieniem, nad którym warto się pochylić. Każda butelka kryje ogromny potencjał. Może ona stać się niezwykłym dodatkiem do stylowego mieszkania lub ogrodu. Poszukuj kreatywnych sposobów na swoją przestrzeń, kiedy otwierasz wino i pozostaje po nim tylko pusta butelka. W takiej sytuacji istotnym jest zadać sobie podstawowe pytanie: Jak można dać butelce drugie życie? 

https://pl.pinterest.com/pin/5559199516859571/
Inspiracje, którymi się karmisz przeglądając Internet, możesz zrealizować w swoim ogrodzie. Puste butelki po winie posłużą Ci jako lampion, świecznik, ozdoba wisząca lub stylowy karmnik dla ptaków. Nie trzeba być specjalistą żeby puścić wodze fantazji i stworzyć miłe, przyjazne miejsce do odpoczynku, które nabierze niepowtarzalnego klimatu. Butelkę możesz przetworzyć na wiele sposobów, od pozostawienia jej w stanie nienaruszonym po cięcie i stylizowanie. Z pewnością planując imprezę w ogrodzie pokusisz się o przygotowanie własnoręcznie scenerii. Zastosowanie właśnie butelek pozwoli Ci na uzyskanie zapierającej dech otoczki wydarzenia. Bezsprzecznie na takie okazje idealne są lampiony z butelek. Dzięki nim przestrzeń wydaje się kameralna i przytulna. Oczywiście proste lampy oliwne i naftowe też są kuszącym rozwiązaniem. Płomień utrzymuje bez względu na warunki atmosferyczne. Odpowiednio wystylizowane butelki staną się również atrakcyjnymi dekoracjami w koronach drzew. Mogą to być karmniki dla ptaków lub zwykłe ozdoby wiszące. Jeżeli dołożysz starań do wykończenia i wyeksponowania ich, stworzysz w swoim ogrodzie prawdziwie designerską atmosferę.
https://pl.pinterest.com/pin/3518505949173912/

Bez wątpienia szkło jest niezastąpionym materiałem dekoracyjnym. Posiada ono niepowtarzalne walory, oddziałujące na Nas. Prawdą jest, iż wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele skarbów trafia na śmietnik. Szklane butelki to świetna baza dla niezwykłych dodatków do Twojego ogrodu i mieszkania. Ponieważ wykorzystanie butelek po winie w przestrzeni ogrodu jest coraz pospolitsze, alkohol nie będzie powodem do kojarzenia go wyłącznie z samym jego spożywaniem.

W artykule zawarte zostały spostrzeżenia i opinie na dany temat. 

mgr inż. arch. kraj. Paulina Habrzyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *