Wykorzystanie starych sprzętów w przestrzeni ogrodowej

https://pl.pinterest.com/pin/796644621563316734/

Wykorzystanie starych sprzętów w przestrzeni ogrodowej, czyli ich recykling to doskonały pomysł. Przedmioty, które trafiają normalnie na śmietnik, niewątpliwie udekorują ogród. Ponowne wykorzystanie drewna, surowców wtórnych, czy też przedmiotów codziennego użytku w ogrodzie jest bardzo popularne. Ogród rustykalny będzie idealnym rozwiązaniem jeżeli lubisz majsterkować, a w garażu, piwnicy czy też domu, zalegają Ci stare sprzęty czy maszyny. Przedmioty takie jak stare meble, kołowrotek, konewka, stare metalowe misy, taczka bądź inne mogą zyskać nową funkcję.

Każdy przedmiot, bądź narzędzie może stać się ozdobą naszego ogrodu. Stara konewka lub imbryk może stać się doniczką bądź ozdobą solarną, która w nieszablonowy sposób zmieni przestrzeń ogrodu lub tarasu. W wielu gospodarstwach domowych można znaleźć stare metalowe miednice, dzbanki i inne przedmioty domowego użytku. Odnawiając je, czy też pozostawiając w formie nienaruszonej możemy rozpocząć pracę nad jej nowym wykorzystaniem. Jak napisano powyżej miednica też może stać się donicą na kwiaty, lecz nie tylko. Kompozycja wewnątrz położonej na boku misy z wykorzystaniem świec lub oświetlenia LED, nada przestrzeni tarasu głębi i spokojnej aury. Wykorzystując runo leśne (gałęzie, szyszki, mech) i prawdziwe świece dodatkowo uzyskamy niepowtarzalny efekt, dzięki płonącej świecy. Tak idąc o krok dalej, zamiast wyrzucać uszkodzony sprzęt tj. taczka możemy wkomponować go w przestrzeń ogrodu. Taczka dzięki swojej wielkości może być znakomitym pojemnikiem dla roślin sezonowych. Jeśli położymy taczkę bokiem i wprowadzimy do niej rośliny okrywowe, uzyskamy efekt wylewającej się z wnętrza połaci kwiatów.
https://pl.pinterest.com/pin/46795283614766301/
https://pl.pinterest.com/pin/147141112816238187/

Wykorzystanie starych sprzętów w przestrzeni ogrodowej stało się w ostatnim czasie bardzo modnym zjawiskiem. Wykorzystując sprzęty domowe i gospodarcze w przestrzeni ogrodowej, nadamy jej głębi i wysmakowania. Dodatkowo wyposażając dekoracje w oświetlenie LED pozwolimy, by ogród był atrakcyjny także nocą. Dzięki czemu nasze spotkania lub odpoczynek  po zapadnięciu zmroku, będą zyskiwać dodatkowej aury. Pamiętajmy jednak, by kompozycje z wykorzystaniem sprzętów stanowiły dodatek do całości założenia. Przesadzając z tego typu ozdobami możemy nieświadomie wprowadzić nieład do ogrodu. Ponadto starajmy się dostosować wielkość wykorzystanych elementów do naszego ogrodu.

 

 

W artykule zawarte zostały spostrzeżenia i opinie na dany temat. 

mgr inż. arch. kraj. Paulina Habrzyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *