Wykorzystanie elementów ogrodu jako dekoracji naszej przestrzeni domowej

https://pl.pinterest.com/pin/51158145753119999/

Wykorzystanie elementów ogrodu jako dekoracji naszej przestrzeni domowej, niewątpliwie pozwoli nam nieszablonowo wyrazić własne ”ja”. Bez wątpienia nasz ogród lub las to miejsce, które kojarzy się z dobrym kierunkiem na odpoczynek lub wieczorne spotkanie przy ognisku (wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych). Niewątpliwie kontemplując naturę często chcemy, aby uczucie spokoju towarzyszyło nam dłużej. Dlatego też korzystając z okazji zbiera się szyszki lub różnego rodzaju gałązki czy korę. Godne uwagi jest to, że te znaleziska mają wiele walorów estetycznych. W związku z powyższym, w tym artykule postaram się pokazać, w jaki sposób wykorzystać w domu nasze zdobycze. 

Znalezione w lesie skarby możemy wykorzystać do stworzenia interesujących ozdób. W zależności od miejsca przeznaczenia takiej dekoracji może ona być elementem samodzielnym, bądź stanowić uzupełnienie np. ramy lustrzanej. Naturalne kompozycje są nie tylko wyjątkowe, ale i niepowtarzalne, bo drugiej takich samych nie znajdziecie. Do tworzenia dekoracji możemy użyć:
  • gałązek, suchego drewna, kory,
  • runa leśnego,
  • kwiatów, ziół, 
  • szyszek.
https://pl.pinterest.com/pin/575827502365076201/
Istotnie z zebranych elementów możemy stworzyć bardzo wiele. Godne uwagi jest to, iż chcąc stworzyć np. obraz, lampion, lampę, wianki i stroiki czy też las w słoiku, nie znajdziemy żadnych ku temu przeciwwskazań. W rezultacie naszej myśli twórczej pod podstawę np. lampionu może nam posłużyć słoik. Wkładając do jego wnętrza elementy znalezione w lesie uzyskamy przepiękną i stylową ozdobę stołu. Wykorzystując zebrane elementy oraz np. zakupione kwiaty możemy stworzyć niepowtarzalne ozdoby wiszące nad stołem, czy też w oknie. Mogą być to ozdoby związane ze świętami lub po prostu nasza fanaberia twórcza. Z pewnością mając smykałkę do majsterkowania, możemy pokusić się o stworzenie bardziej skomplikowanych kompozycji. Lampy, które nadadzą przestrzeni mistycznego klimatu można kreować mając za podstawę:
  • kawałek pnia lub gałąź, 
  • szklane kryształy,
  • mech chrobotek (mech leśny jest chroniony dlatego też lepiej zakupić go od certyfikowanego sprzedawcy).
https://pl.pinterest.com/pin/856950635318141777/

Na zakończenie zauważmy, iż sposobów na wykorzystanie elementów ogrodu jako dekoracji naszej przestrzeni domowej jest wiele. Bez wątpienia przetworzone leśne skarby, nadadzą naszemu wnętrzu niepowtarzalnego stylu. Niejednokrotnie elementy, które sami stworzymy umilają nam wieczory.  Las to miejsce pełne pomysłów, ale musimy pamiętać, że niektóre z występujących tam roślin objęte są ochroną. W związku z tym lepiej najpierw zrobić rozeznanie co można, a czego nie, by nie złamać prawa!

W artykule zawarte zostały spostrzeżenia i opinie na dany temat. 

mgr inż. arch. kraj. Paulina Habrzyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *